Začalo to kapkou……

 

Začalo to kapkou, kapkou naděje, že po dlouhých porodních bolestech provázejících uvedení do provozu Mateřské školy Nad Vodovodem přijde i čas na vodopád radostných zážitků.

Ve studánce nápadů dlouhou dobu dřímala pod kamenem kapka inspirace. Potřebovali jsme ji najít, protože nás strašila jedna dlouhatánská betonová, šedivá zeď lemující dlouhou cestu do školky.

A našli jsme ji. Potkali jsme se s akademickou malířkou Táňou Svatošovou (www.tanart.cz), společně prohlédli Šedivku Nepřívětivou a dohodli, jak ji proměnit v Krasavici Úžasnou.

Téma výtvarného zpracování se nabízelo samo, školka Nad Vodovodem, tak voda, potok, řeka, moře, lodě, ryby, piráti a námořníci……

A 20. října jsme slavnostně přestřihli pásku a proběhla vernisáž. Začala kapkou, maličkou, co vyvřela ze studánky, potok proměnila na řeku vlévající se do moře, na kterém se kolébá koráb a pod jehož hladinou se prohánějí pestrobarevné ryby. Na všechno dohlíží hlídací chobotnice, která ještě nemá jméno a ze zahrady přilétá Ptákoryba, aby spojila živly Země, Vody a Vzduchu.

Děti, učitelky, paní malířka a ostatní hosté si prohlédli výstavu fotografií dokumentujících průběh tvoření. Táňa ukázala dětem, co všechno předcházelo tomu, než se na zdi rozskotačily vodní obludky.

Zpečetěno vše sladko bublinkovým přípitkem.

Tak tohle by vážně šlo, to byl radostný zážitek.

Hned je cesta do školky veselejší!

Martina Drbohlavová, ředitelka školy

 

 

                                     

 

Komentáře nejsou povoleny